Віддалене управління і доступ

Віддалене управління на сьогоднішній день є дуже розповсюдженим і зручним способом вирішення будь-яких проблем з програмним забезпеченням, так як не потребує безпосередньої присутності програміста біля віддаленого ПК.

При віддаленому управлінні локальний комп'ютер, тобто той на якому Ви працюєте, використовується як термінал для взаємодії з віддаленим ПК, з яким встановлений зв'язок. Натискання клавіш і кнопок миші передаються на віддалений персональний комп'ютер і управляють його інтерфейсом. При цьому, всі обчислювальні операції виконуються на віддаленому ПК, а результат виконаних дій надходить назад по низькошвидкісній лінії комп'ютеру-терміналу.

Функція "Віддаленого доступу" здійснюється завдяки програм для отримання і підтримання віддаленого доступу до комп'ютерів користувачів Інтернет або локальної мережі. Завдяки цим програмам або функціям операційних систем управління та адміністрування  віддаленого комп'ютера здійснюється в реальному часі.

Такі програми надають майже повний контроль над віддаленим комп'ютером: здійснюють можливість дистанційно керувати робочим столом комп'ютера, копіювати або видаляти файли, запускати додатки і т. д.

Програм віддаленого адміністрування існує безліч реалізацій, які відмінні інтерфейсами і протоколами, які використовуються.

Інтерфейс виконання може бути візуальний або консольний. Одним з найбільш поширених програм такого спрямування є , наприклад TeamViewer, Ammyy Admin, Radmin, Remote Office Manager, компонент Windows Remote Desktop Services з клієнтом Remote Desktop Connection, DameWare, PuTTy, VNC, UltraVNC, Apple Remote Desktop, Hamachi та ін.

Використовуються такі протоколи віддаленого управління для передачі команд: RDP, VNC, X11, Telnet, Rlogin, RFB, ARD, ICA, ALP і власні. Для шифрування трафіку в програмах використовуються протоколи SSH, SSL, TLS і ін.

Принцип віддаленого доступу, а не віддаленого керування, реалізований в World Wide Web.

Віддалене адміністрування докорінно відрізняється від віддаленого доступу, при якому локальний комп'ютер підключається до віддаленого аналогічно підключенню клієнту до локальної мережі. При віддаленому доступі обчислювальні операції проводяться на локальному комп'ютері, відповідно він зчитує данні з віддаленого комп'ютера і передає їх назад.

Віддалене управління позбавлено таких недоліків, як "нерівномірність" в роботі  - "швидких" і "повільних" періодів через очікування, яке виникає при віддаленому доступі.